• Naši házenkáři druzí v kraji

  Výlety na krajské přebory středních škol v házené byly z pohledu našich tělocvikářů vždy naplňováním olympijských ideálů. Přesto jsme letos do krajského finále přihlásili oba výběry.

 • Mezzochori a náš Unique

  O víkendu 4.- 6. listopadu 2022 se náš středoškolský pěvecký sbor Unique Rokycany vydal na celostátní přehlídku Mezzochori v Hradci Králové. Díky získání zlatého pásma na krajské soutěži v březnu se naši zpěváci dostali mezi deset nejlepších sborů z České republiky, viděli jejich výkony, posoudili různorodý repertoár a setkali se také se svými vrstevníky z různých koutů našeho státu. 

 • Instalace výstavy k výročí vzniku ČR

  V pátek 18. listopadu proběhla instalace výstavy k výročí vzniku republiky. Obsah i grafickou podobu panelů navrhli a vytvořili studenti 3.AJ pod vedením Lenky Houškové. Studentům by tato výstava měla připomínat významný okamžik vzniku samostatné České republiky, okamžik, který byl písemně zpečetěn v brněnské vile Tugendhat 26. srpna 1993. Od 1. ledna tedy máme samostatnou Českou republiku a my...

 • Halloween na G+SOŠ

  V pondělí 31. 10. a v úterý 1. 11. se na naší G+SOŠ uskutečnila halloweenská přehlídka všech strašidel, masek a převleků. Na střední odborné škole se v aule sešlo přes třicet zajímavých bytostí. Na gymnáziu byla účast opravdu obrovská, a tak není divu, že porota složená ze Sněhurky, čarodějnice a dalších strašidel to neměla jednoduché.

 • Unique v Barceloně

  Ve čtvrtek 13. října se náš středoškolský pěvecký sbor Unique Rokycany sešel v letištní hale na Ruzyni připraven odstartovat akci Cantate Catalunya. Dvacet šest dětí a dvě vyučující přistáli v odpoledních hodinách v Barceloně. 

 • Halloween - Bake Sale

  V rámci CAS aktivit se žáci 3. ročníku rozhodli pozvat do školy organizaci Loono, která pořádá workshopy zaměřené na prevenci onkologických onemocnění. Studenti by se rádi na zorganizování workshopu finančně podíleli, a proto v jejich režii proběhl halloweenský Bake Sale.

 • Studenti naší školy darují krev

  “Už roky není pochyb o tom, že jedním z nejlepších "dodavatelů" mladých a perspektivních dárců krve transfuzního oddělení Rokycanské nemocnice je Gymnázium a Střední odborná škola Rokycany”, tak začíná článek o našich studentech v regionálním tisku.

 • Říjen patřil házené

  Prvním celookresním měřením sil byla házená. Ve čtyřech dnech, čtyřech kategoriích jsme na domácí palubovce hostili 31 družstev ze ZŠ okresu Rokycany.

 • Wanderwoche 2022

  Ve Wildniscampu pod Falkensteinem v národním parku Bavorský les se sešli němčináři z třídy tercie a žáci osmé třídy z partnerského gymnázia v Nittenau. Cílem turistického kurzu bylo seznámení se a vytvoření nových přátelství mezi českými a německými studenty.

 • Krajské kolo Ekologické olympiády

  V letošním ročníku Ekologické olympiády družstvo naší školy vybojovalo 1. místo. Zasloužil se o to tým ve složení Ondřej Soukup (OK), Jan Šnauer (SX) a Ondřej Vaněk (SP).

 • A Lifetime Experience in the Brdy Mountains

  Ahoj, Jsem Boom a  jsem z Thajska, těší Mě! And...

 • Ples G+SOŠ

  První uskutečněný ples Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany proběhl v pátek 30.září v KD Hrádek. Akce měla sloužit jako propojovací „můstek“ mezi novými studenty obou škol. Celkový výsledek předčil očekávání i samotných pořadatelů a organizátorů. Zpřístupněn zde byl po celou dobu také nealkoholický bar s občerstvením. Na akci přišel obrovský počet studentů a seznamování se snad nebránili...

 • Návštěva firmy RT Soft

  Studenti 3.I naší G+SOŠ navštívili firmu RT Soft, kde se seznámili s provozem středně velké programátorské společnosti, vyslechli si náplně různých pracovních pozic a zjistili, jakými fázemi prochází projekt od startu po odevzdání. 

 • Dějepisná exkurze

  Třída tercie naší G+SOŠ navštívila minulý týden Prahu.

 • Zápis do Guinness World Records

  Zápis do Guinness World Records a pět studentů naší G+SOŠ - B. Suchá, Dora Valdman, Jan Liška, Michal Vorschneider a Janek Kulle Contreras společně s plavci školy Jiřího Řezáče překonali světový rekord amerických plavců zapsaný v této světoznámé knize rekordů.

 • Konverzace s rodilým mluvčím

  Will you join the conversation as well? Studenti 1. L, 3. I a 4. L naší G+SOŠ tuto možnost měli.

 • Filmový festival Finále Plzeň

  Ani letos jsme neopomenuli návštěvu filmového festivalu Finále Plzeň.

 • Sázení ovocných stromů

  Studenti 2.AJ a 3.AJ naší G+SOŠ ❤️ se v sobotu 17. září 2022 zařadili mezi 3000 dobrovolníků, kteří navzdory deštivému počasí pomohli s výsadbou ovocných stromů v brdských lesích.

 • Fénix vstává z popela, MTB Žďár cup z vody

  Žádné vzkříšení nebývá lehké. To platilo i u 20. ročníku závodů horských kol u Žďáru. I přes dvouletou nucenou pauzu a nevlídnou předpověď počasí se sešlo na 50 cyklistů z Rokycan a okolí, ZŠ Strašice dokonce vypravila vlastní „stájový bus“.

 • Vítání prváku na SOŠ

  V pátek 16. září si studenti 4. L na naší střední odborné škole připravili překvapení pro první ročníky.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search