Středoškolská odborná činnost 2022/2023

Ze školního kola letošní Středoškolské odborné činnosti (SOČ) postupovalo 18 autorů se 17 pracemi a na Gymnázium L. Pika, kde se opět konalo krajské kolo soutěže, přijelo 17 lidí. Všichni přítomní autoři skvěle odprezentovali svá díla a ti nejlepší dosáhli na 3 první místa s postupem do celostátního kola: Šimon Láznička v oboru fyzika s prací Měření polovodičových struktur připravených MOVPE metodou, Ondřej Hanzlík ve zdravotnictví s prací Vliv pohybového režimu během prázdnin na pohybové schopnosti sportovců a nesportovců, Carmen Kovarski v oboru tvorba učebních pomůcek s prací Výuka cizojazyčné slovní zásoby podle frekvence výskytu slov v jazyce, kde vytvořila vlastní výukovou mobilní aplikaci.

V oboru historie obsadila 3. místo Jana Wünschová. Třetí byla i Salome Kovarski v oboru pedagogika, na 2. místě Janek Contreras ve fyzice, na 3. místě Tomáš Šmíd ze SOŠ v oboru IT, Aneta Suchá na 2. místě ve zdravotnictví.

Celkem tedy 8 lidí ze 17 „na bedně“, což je téměř polovina a velmi pravděpodobně jsme opět jako škola v kraji nejlepší. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Ondřej Vaněk, který ale soutěžil za školu spoluautora (Česká Třebová), získal 2. místo s prací o biodiverzitě pískoven. Carmen Kovarski obsadila 10. místo z 15. soutěžících, Ondřej Hanzlík 8. místo ze 14 prací a Šimon Láznička získal 11. místo ze 16 soutěžících. Gratuluji všem našim reprezentantům ke skvělým výsledkům! Práce v celostátní přehlídce jsou velmi často hodnoceny porotci jako velmi vyrovnané, stejně tak tomu bylo i v letošním roce. A jak prohlásil předseda poroty prof. Ing. Jakub Fischer Ph. D., celostátní přehlídka je setkáním nejlepších mladých mozků z mnoha oborů se zkušenými mazáky z řad porotců. Není tedy důležité vyhrát, ale zúčastnit se a zažít atmosféru soutěže.

Kompletní výsledková listina

Výsledková tabulka
Autoři, kteří soutěžili v našem školním kole, u každé práce i odkaz na videoobhajobu - přístupné po přihlášení na školní účet Google: