Na rokycanském letišti vyvrcholily oslavy 150. výročí založení školy

V sobotu 24. června 2023 proběhly na Gymnáziu a SOŠ Rokycany dlouho očekávané oslavy 150. výročí založení školy. Dopoledne si všichni zájemci mohli v rámci dne otevřených dveří prohlédnout prostory obou budov, odpoledne pak zajít na letiště, kde se uskutečnila školní akademie, a večer zakončit plesem.

„Stopadesáté výročí je velmi významné, my jsme připravili celou škálu akcí a právě sobota je vyvrcholením všech oslav. Začali jsme dnem otevřených dveří, od dvou do šesti hodin pak bude na letišti studentská akademie, kde žáci předvedou, co umí nad rámec školního vzdělání, a večer pak slavnostně zakončíme letním plesem.” Tato slova zazněla od ředitele školy Pavla Vlacha, který s týmem spolupracovníků bedlivě dohlížel na hladký průběh celého dne.

Hned ráno 24. června si všichni návštěvníci mohli v obou budovách školy prohlédnout moderně zařízené prostory, jazykové učebny, pozdravit se se svými učiteli a zavzpomínat na školní léta prožitá právě zde.

Odpolední školní akademii zahájil ve 14 hodin pěvecký sbor Unique Rokycany, který v tomto roce slaví 20 let své existence. Následovala sólová pěvecká, instrumentální a taneční vystoupení žáků školy, objevil se i netradiční dog dancing či dramatická scénka na téma Školní život aneb jak to u nás chodí. Závěrem se se svým repertoárem představily dvě rockové kapely, S.A.R.S. a UNKNOWS, které na škole v současné době působí.

Večerní ples svým slovem otevřel ředitel školy Pavel Vlach a starosta města Rokycan, Tomáš Rada. Kapela MD Company s hudební elegancí odstartovala taneční zábavu, kterou v průběhu večera ještě doplnilo vystoupení Old Uniques a Pěveckého Učitelského Sbor Amatérů – PUSA. Mezi hosty nemohl chybět originální hlas Kristýny Krčmové, bývalé studentky gymnázia.

Nedílnou součástí oslav byla možnost zakoupit si nově vydaný Almanach ke 150. výročí a nedávno zrealizovanou identitu školy – merch. Slunné počasí, které doprovázelo oslavy Gymnázia a SOŠ Rokycany, ještě umocnilo dojem z celé akce a dodalo škole odvahu uspořádat akci znovu za pět let.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Sdělení školy

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search