V pátek 11. září 2020 se třída kvarta zúčastnila Dnů vědy a techniky v Plzni, které každý rok pořádá Západočeská univerzita.

Žáci pracovali ve skupinách, ověřili si své fyzikálně-chemické vědomosti a dovednosti na různých stanovištích rozmístěných v Kopeckého sadech a na náměstí Republiky.

Mezi nejzajímavější expozice patřily: výroba elektřiny vlastní silou, svět chemických reakcí, rakety na vlastní pohon, člověk a energie, pozorování zákrytů ve vesmíru, mikroskopická laboratoř, tělo a mozek – co lze změřit, odpálení plastové lahve a další. Třída také navštívila Pedagogickou fakultu

v Plzni, katedru chemie, kde jim budoucí učitelé chemie předváděli atraktivní chemické pokusy se světelnými, barevnými i zvukovými efekty.

Mgr. Blanka Ježková