Co to je projekt EDISON?

Education – Drive – Internationality – Students – Opportunity – Network

Projekt EDISON, který organizuje mezinárodní studentská organizace AIESEC na školách v České republice, spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky a tradicemi jiných zemí, a stali se tak generací prolamující stále se prohlubující mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy. Zahraniční stážisté vytvářejí multikulturní prostředí, oživují výuku a zvyšují zájem našich náctiletých o studium v zahraničí a v neposlední řadě učí studenty nebát se odlišného.

Projekt proběhne na naší škole v letošním školním roce poprvé. Přivítáme studenty z Ukrajiny, Srbska, Kirgyzstánu, Hongkongu, Tuniska, Taiwanu a Gruzie.

Stážisté budou prezentovat své země, budou si se žáky povídat o kultuře, zvycích, historii a zajímavostech své země. Budou pracovat se žáky v týdnu od 24.2.2020 do 28.2.2020.