Třída prima - tedy 29 nových studentů našeho gymnázia, kteří mají poprvé předmět dějepis. Dvakrát týdně první nesmělé pokusy o vědecké historické bádání. První historické pojmy, jména osobností, více či ménědůležitéudálosti …

Letmé seznámení s pravěkem, hrdost na podmokelský poklad keltských duhovek, tajemný Egypta Mezopotámie.

Ale také první společné výpravy za zajímavými výstavami a do muzeí.

A nesmíme zapomenout na nadšence, kteří si připravili pro třídu předvánočního Muzejního průvodce.

Dějepis není pouze školní předmět dvakrát týdně, historie je všude kolem nás a je potřeba ji vnímat.

Fotogalerie připomíná naše výpravy za historií -návštěvu výstavy Listopad1989 v Plzni aneb Na podzim padá listí a komunisti, program a workshop Svobodná generace, během kterého si všichni na autentických psacích strojích napsali vzkaz dnešní generace v duchu díla Václava Havla Antikódy, a návštěvu interaktivní výstavy Tutanchamon v nově otevřené historické budově Národního muzea v Praze.

Daniela Moulisová a třída prima