Ve dnech 18. a 19. září 2019 jsme se zúčastnili geokurzu, který je každoročně pořádán pro žáky septimy a třetího ročníku. Zatímco první den byl zejména teoretický – učili jsme se používat mapy a buzoly, stejně jako mobilní GPS aplikace, v druhý den jsme skutečně vyrazili do terénu. Učitelé rozdělili naši třídu do čtyř týmů a přidělili každému pět souřadnic odkazujících na místa v okolí Rokycan.

Cíl byl jasný: Za pomoci libovolných aplikací nebo mapy si zvolit vhodnou cestu tak, abychom prošli všemi body, a u každého se vyfotit…

Závěrečným úkolem bylo zpracování krátké prezentace, abychom spolužákům a kantorům ukázali, kudy naše trasa vedla, řekli, jaké prostředky jsme k jejímu sledování použili, a mohli se společně pobavit u úsměvných fotografií.

Jednalo se o příjemnou akci, jež nás obohatila o nové informace, ale především nám umožnila strávit den v půvabném okolí Čiliny a projednou pracovat v týmech.

Lucie Schwarzová, SP