V sobotu 7.května náš dětský pěvecký sbor Little Unique svým zpěvem otevřel nově zrekonstruovaný kulturní sál ve Svojkovicích.
Malí zpěváci se sešli už v půl jedné v učebně hudební výchovy, aby doladili svůj repertoár. Ke zpěvu jim totiž přibyla ještě písnička Riptide, kterou zvládla polovina sboru doprovodit na kytary a ukulele. Ve dvě hodiny, po proslovu pana starosty Oldy Hádlíka, vystoupili s písněmi Janošek, Vaiana, David a Goliáš, Riptide, Sun Children a Rolling in the Deep. Jejich snažení ocenilo nejen publikum, ale i místní úřad, který jim za odměnu poskytl sladký dárkový balíček.


Náš dětský pěvecký sbor Little Unique se ve středu 30. března zúčastnil Krajské soutěže dětských pěveckých sborů, která se konala v ZUŠ v Rokycanech.
Ráno od osmi hodin začal pilně trénovat, aby svůj repertoár - Sun Children, Janošek, Což se mě má milá a Rolling in the deep - vytunil k dokonalosti. Asi dvě hodiny před vystoupením k nim do hudebny dorazil klavírista E. Ciompa, který jim vypomohl za nemocného Honzu. Děti byly jeho precizní a unikátní hrou tak nadšené, že mu - a zároveň si - po každé písničce zatlestkaly. Nejen Erich byl štěstím bez sebe. Na to, že se celý repertoár dával dohromady těsně před vystoupením, výsledek byl unikátní.
Náš Little Unique si vyzpíval zlaté pásmo a věrně tím zkopíroval výsledek svého velkého bratra Unique Rokycany.

Vladana Poláčková

 

V úterý 29. března si náš středoškolský sbor Unique Rokycany dojel pro zlaté pásmo až do Prahy.


V Českém muzeu hudby se konala po dlouhé době soutěž středoškolských pěveckých sborů Mezzochori. Ani brzké ranní vstávání neodradilo partu 35 nadšenců, aby si přijeli zazpívat s dalšími třemi pražskými sbory. V repertoáru si ponechali skladby a capella, neboť jim náhle onemocněl klavírista. Lidová Pod tým naším okénečkom, spirituál Keep your lamps, lidová Išiel Macek do Malacek a Drunken sailor tedy zazněly v soutěžním repertoáru. Nikdo však nečekal, že náš Unique bude nejlepší a o to větší bylo jejich překvapení. Porota o nich prohlásila, že jsou velké překvapení z Rokycan a jednoznačně se shodla na vítězství.

Nadšeně se téměř všichni naši zpěváci přesunuli do Mc Donalda a poté k Lennonově zdi, kde si udělali exkluzívní foto. To ještě netušili, že další exkluzívní foto je teprve čeká. Na konci Karlova mostu se totiž vyfotili s černošskými námořníky zvoucími do své restaurace. Naši chlapci si pochopitelně museli znovu nasadit námořnické čapky, které jsou pro náš sbor typické.

Včerejším vítězstvím byl tedy náš sbor oficiálně pozván na celostátní soutěž středoškolských pěveckých sborů do Hradce Králové. Až se v říjnu vrátíme z Barcelony, budeme muset opět začít trénovat, ať i v Hradci lidé vidí a slyší, co je Unique zač.

Studentský parlament našich škol uspořádal pro své studenty Den sv. Valentýna. V pondělí 14.2. si jednotlivé třídy připravily krabice a do nich mohli studenti vkládat milostná, ale i milá přání.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search