Tak jsme tu měli třetí (tentokrát víkendový) den otevřených dveří na G+SOŠ v Rokycanech. Návštěvníci se mohli podívat, jak to na naší škole vypadá a dát si dobrou kávu. Uvítali možnost zjistit, co obnášejí jednotlivé předměty na Ekonomickém lyceu či v oboru IT a zakoupit si skvělé produkty z nových kolekcí od JA Firem Batique nebo Maybe. Pobavit se nejen s učiteli, ale také se studenty na jednotlivých stanovištích a ověřit své znalosti v oblastech matematiky i biologie. Součástí bylo také kariérové poradenství. Zeptali jsme se Kláry Carvanové z firmy Maybe na její dosavadní zkušenosti s vedením firmy. „Dokážu lépe komunikovat s lidmi. Vím, co obnáší práce ředitelky a že to není jen o úkolování, ale také o mém vlastním zapojení do chodu firmy. Také nyní umím více individuálně přistupovat k lidem,“ říká ředitelka jedné z firem. Tím končí naše malá reportáž ze dne otevřených dveří na SOŠ v Rokycanech. Doufáme, že pomůže třeba těm, kteří se k nám nemohli přijít podívat osobně.
Petr Monhart (4.L) a Markéta Drahošová (3.L) 


Dne 15. 1. 2022 se na Střední odborné škole v Rokycanech konal Den otevřených dveří. Návštěvníci si během prohlídky školy mohli prohlédnout a vyzkoušet 3D MK3 tiskárny Prusha, arduino, stavebnice lego Mindstorms a Mercur, drony, virtuální realitu a mnoho dalšího. Odborný výklad k technologiím zde poskytli současní studenti a pan učitel Jaroslav Burda.

Mezi zajímavé ukázky patřila také prezentace předmětu 3D programování. Tento předmět na SOŠ Rokycany vyučuje Petr Pelikán. „Na této škole je velmi dobré propojení teorie s praxí. A pokud člověk dokáže svou příležitost uchopit správně, vždy dostane podporu,“ nechal se slyšet.

Jedním z lákadel školy je výuka angličtiny - je zde praktikována nepřekladová metoda a důraz je kladen na propojení jazyka s praxí. „Připravujeme studenty na svět,“ řekl Jaromír Kastner, učitel angličtiny.

Kromě pana učitele Jaromíra Háky, který odpovídal zájemcům o studium na všechny otázky k výuce programování, se návštěvníkům také věnovala paní zástupkyně Milada Mužíková, která byla ochotná podat komplexní informace o přijímacích zkouškách, přípravných kurzech a učebních plánech.

Lara Nia Šopejstalová 4 I

 

 
 

DOD G+SOŠ Zkratky, které zajistily skvělou atmosféru na obou částech školy a přilákaly velké množství potenciálních studentů, jejich rodičů a přátel. Moc děkujeme všem učitelům a žákům za organizaci. Podtrženo sečteno - vše se povedlo, jsme spokojeni.

V úterý 21. září jsme se se třídou zúčastnili dvoudenního geografického kurzu v okolí města Rokycany.

První den dopoledne jsme se ve škole naučili, jak pracovat s mapou a buzolou, určovat azimuty a také jak zacházet s různými mapovými aplikacemi. Odpoledne jsme si hned nově získané znalosti vyzkoušeli v praxi. Na rokycanské stráni jsme se rozdělili do skupin po šesti a podle zadaných souřadnic jsme si udělali asi tříkilometrovou procházku s pořizováním fotek nalezených bodů. Zkrátka taková ideální procházka, ale to jsme ještě netušili, co nás čeká další den.

Ve středu nás paní učitelka Špitálníková s panem učitelem Enžlem vyslali do nelítostné divočiny na Čilinu s pěti souřadnicemi na papíře a se slovy „zkuste se neztratit.“ Na začátku nám přišlo 10 kilometrů jako naprostá brnkačka, ovšem každého z nás kolem osmého kilometru přepadla nezvladatelná krize a touha vzdát nejen geografický kurz, ale i celé studium na gymnáziu. Po tříhodinovém boji o přežití jsme se kupodivu všichni vrátili zpátky živí a zdraví a z geografického kurzu jsme si odnesli tolik zábavy a zážitků s kamarády, že si na ty bolesti nohou stejně nikdo nevzpomene.

                                                                                                                                                             Sára Froňková, 3.B

 

Začátkem tohoto týdne proběhly u nás, na Gymnáziu a Střední odborné škole Rokycany, studentské volby. Zúčastnilo se jich více než 300 žáků. Pořadí určené našimi žáky je následující:
1. Piráti a Starostové
2. SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)
3. ANO
 
 

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
skola@gasos-ro.cz

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
reditel@gasos-ro.cz
+420 603 431 027

Search