V úterý a ve středu (14.a 15.6) patřila naše palubovka krajským výběrům volejbalistů a volejbalistek . Pořádali jsme dvě regionální finále, kterých se dohromady zúčastnilo 20 družstev. Naši sice na stupních vítězů tak jasně nezářili, ale získávali cenné zkušenosti do příštích let, protože všechny výběry jsme pojali jako mladé a perspektivní. Výsledkově to znamenalo druhé a třetí místo v kategorii SŠ a dvě čtvrtá místa v kategorii ZŠ. Nicméně bojovnost a divácky atraktivní sport byly cennou devizou horkých červnových dnů. A v pátek nás čeká znovozrození Vršíčekmana na koupališti a Husových Sadech a ani volejbal ještě úplně nekončí, protože se blíží jubilejní desátá Beach party Na Ostrůvku…. Těšte se.
M. Růžička

V deštivých podmínkách vybojovali naši hoši 3. místo ve středoškolském krajském přeboru ve fotbale v Plzni. Gratulujeme!

Ve středu 4. 5. 2022 pokračovalo hektické tempo znovuzrozených sportovních soutěží. Tentokrát se na palubovce gymnázia sešlo 8 chlapeckých a 8 dívčích výběrů základních škol okresu Rokycany. Postcovidový volejbal sice celkově trochu drhnul, jako by mu chyběla ona sportovní lehkost a pohybová ladnost, ale to bylo vyvažováno zarputilostí a bojovností. Naši se nejen neztratili, ale obě družstva tvořená převážně žáky kvarty dosáhla na pomyslnou bednu. Děvčata brala bronzové medaile po výhře 2:0 nad ZŠ Strašice, vítězství patřilo zaslouženě ZŠ TGM. Hoši dokonce v dramatickém finále udolali ZŠ Stupno a stali se okresními přeborníky. Oba výběry čeká v červnu i krajské měření sil, tak jim držme palce…

M. Růžička

V pátek 29. dubna se uskutečnil jubilejní 30.ročník Běhu G+SOŠ. Jubilejní i v tom smyslu, že se tohoto běhu zúčastnili i naši bývalí absolventi. Musíme také uznat, že naši prváci si pravděpodobně spletli školu a měli v září nastoupit na nějaké sportovní gymnázium… Obsadili totiž na stupních vítězů 5 míst ze šesti a to se jen tak někomu nepodařilo. Každopádně počasí připravilo báječné běžecké podmínky a vůbec nikomu nevadilo, že startovní výstřel nezazněl z pistole, ale důrazným a hlasitým citoslovcem z úst pana učitele Růžičky. Nejrychlejší čas měl Matyáš Neumayer - 13:34

A jen pro informaci… Rekord Běhu G+SOŠ drží z roku 2016 Šimon Ekl - 12:34 … takže příště stáhnout minutku a je to tam :)

Pavel Kraus

Fotbal u nás na škole ještě před covidem lehce skomíral, pak se uložil ke spánku, a teď ve středu 27. 4. 2022 jak bájný Fénix vstal z popela. Narychlo slepený výběr nadějných fotbalistů z Rokycan a okolních vesnických klubů, ale hájících barvy gymnázia, v celém turnaji neokusil hořkost porážky a zaslouženě vyhrál okresní finále ZŠ. Postup ze skupiny z druhého místa znamenal semifinále s největšími favority ZŠ Jižní předměstí, ale zvládl jsme ho s noblesou 3:1. Ve finále jsme takticky vyzrálým výkonem zdolali ZŠ Mýto 1:0 a zaslouženě se radovali z celkového vítězství. Střelecky zářil A. Harnoch, ale absolutorium zaslouží celý tým ve složení: Harnoch V., Král J., Mulač L., Svoboda K., Volný D., Wohlmuth P., Harnoch A., Šilhánek A., Wagner G., Zeman F.
Za příkladnou reprezentaci a skvělý výsledek náleží všem velká gratulace.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany