Tato akce byla na naší škole velmi žádaná, tento rok jsme se ji zrealizovali jen jako zkoušku na SOŠ a příští rok se pokusíme uskutečnit ji na obou školách. Akce se každopádně velmi vydařila. Bohužel na začátku nastaly problémy se dvěma hrami, ale naštěstí se rychle vyřešily. I přes nedokonalost celé akce si to studenti velmi užili ať už v turnajích na PC hrách, nebo ve své třídě se třídními učiteli a deskovými hrami. Tímto chci poděkovat všem co pomáhali, ať už byli z parlamentu, nebo z ostatních tříd, ale hlavně všem studentům, co dorazili, ale i těm, kteří nám doporučili, co bychom mohli zlepšit.

Daniel Seicanu

Den dětí pro naši primu a sekundu zorganizovali dnes členové studentského parlamentu pod vedením předsedy Michala Vorschneidera. Našim žákům byly nabídnuty např. tyto aktivity: poznávání stromů v okolí, střelba lukem, skákání v pytlích, dejepisné hádanky atd. Celá akce se odehrála na blízké Stráni a počasí vyšlo na jedničku. Prej bezva den, říkali všichni, tak jim věříme.

Vladana Poláčková

Proč nést do školy učení v tašce, když existuje tolik originálních způsobů? Na naší SOŠ si ten den užili s chutí a úsměvem. Byly uděleny ceny za nejoriginálnější nápady a studenti se během velké přestávky prostě bavili. Až se po pár letech ohlédnou zpátky, určitě si tento okamžik vybaví v hlavě a budou na něj rádi vzpomínat. Vždyť škola není jen učení...

Ve středu 4.května se studentský parlament G+SOŠ rozhodl uspořádat akci, během které si všichni mohli obléci červenou barvu, neboť květen je měsíc lásky. O velké přestávce se tl nejodvaznejsi shromáždili v prostorách jídelny a po malém tanečku se zvěčnili  na fotografii. Zase byla škola chvíli spolu.

Další akce studentského parlamentu se konala v pátek 1. dubna 2022. Název Bag day znamenal, že si studenti museli přinést učení v úplně něčem jiném než v batohu či tašce. Mezi dětmi tak bylo k vidění auto, popelnice, košíky různých tvarů, věšáky na prádlo, kolo, misky, pytle na odpadky, obaly na hudební nástroje, či tenisové rakety atd.

Všichni účastníci se sešli o velké přestávce tradičně v prostorách naší jídelny, aby se zde zúčastnili vyhodnocení nejatraktivnější a nejoriginálnější “tašky”. Mezi třídami zvítězila - na nižším gymnáziu - třída sekunda, na vyšším pak třída 1.B. Nejoriginálnějšími se pak stala popelnice Jáchyma Šmata z 1.B a pojízdné křeslo Alžběty Poláčkové ze sekundy, které v opěradle schovalo pár sešitů a učebnic.

Vítěznou cenu z řad učitelů si odnesl náš pan ředitel Pavel Vlach, který dorazil do jídelny s malým přenosným teráriem, ve kterém bylo místo chameleona umístěno pár propisek.

Z celé akce bylo vidět, že studentský parlament se začíná své role organizátora studentského života chápat velmi akčně a zodpovědně, což bylo znát i na skutečnosti, že se děti po dlouhé době těšily do školy, aby mohly obdivovat unikátní nápady svých spolužáků.

V. Poláčková

Gymnázium a SOŠ Rokycany