Již počtvrté se naše škola zapojila do mezinárodní soutěže v anglickém jazyce Best in English. Oproti loňskému roku došlo k nárůstu počtu účastníků o necelé 4000 studentů a do posledního ročníku soutěže se přihlásilo 21 110 studentů z 892 škol a 30 různých zemí světa. Soutěž každým rokem získává na popularitě a prestiži a zároveň poskytuje studentům jednoduché srovnání znalostí anglického jazyka s vrstevníky z mnoha zemí. Jazyková úroveň soutěže odpovídá stupni B2 až C1, tedy o jeden, respektive o dva stupně výše než je státní maturitní zkouška. Celá soutěž samozřejmě  probíhá elektronicky. Detaily celé soutěže, kompletní zadání a celkové výsledky lze nalézt na www.bestinenglish.org.

Naše škola se umístila na 3. místě v kraji,  na 42. místě v rámci České republiky a na 118. (z 892) místě v rámci všech zúčastněných škol. Náš nejlepší student, Adam Drechsler, skončil na 21. místě v České republice a na 105. z celkového počtu 21 110 studentů. Vítězství letos patří estonské škole Tartu Jaan Poska Gümnaasium.

Jan Zítek