Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti

aneb článek o Markétě Milfaitové a ostatních, kteří také postoupili

Kybernetická soutěž je soutěží středoškoláků ve znalostech a dovednostech v oblasti kybernetické bezpečnosti a v oblasti informačních a komunikačních systémů. Prvního „osvětového“ kola soutěže se zúčastnilo 3823 žáků ze 107 různých středních škol. Do druhého „výběrového“ kola postoupilo 1276 žáků.

Výsledkové listiny za jednotlivé kraje naleznete: https://www.kybersoutez.cz/ks_vysledky.html

V letošním roce se naše třída zúčastnila prvního kola 3. ročníku této soutěže. I přes počáteční nepochopení soutěžních otázek se celé třídě zdárně podařilo zaznamenat odpovědi a zaslat je k ohodnocení. K našemu překvapení jsme se umístili na předních příčkách a řada z nás postupuje do druhého kola soutěže. A co více, jedna z žákyň 2. L se v Plzeňském kraji probojovala na první místo. Vítězem se stala Markéta Milfaitová, které přišel pogratulovat zástupce soutěže pan Gogela. Markétě předal diplom a odměnu. Úspěch spolužačky jsme zvěčnili na společné fotografii.

Ludmila Enžlová a třída 2.L