Žáci navštěvující přírodovědný seminář a maturitní přípravu z biologie v rámci akce Týden vědy a techniky AV ČR navštívili Ústav molekulární genetiky v Praze Krči. Na tomto vědeckém pracovišti  měli možnost prohlédnout si několik oddělení – například oddělení virové a buněčné genetiky, oddělení biologie cytoskeletu, oddělení molekulární a buněčné imunologie, kryosklad  a další.  Ředitel ústavu ve své přednášce vysvětlil fungování a zaměření celého pracoviště. Přednášejícím byl prof. Václav Hořejší, který se věnoval tématu Století imunologie. Během exkurze  byli žáci rozděleni do tří skupin a se svým průvodcem procházeli moderní budovou mezi jednotlivými stanovišti, kde se jim věnovali výzkumníci či odborníci zajišťující provoz a servis jednotlivým laboratořím.

Stanislava Mayerová