Ve čtvrtek 1. 2. 2018 žáci tercie a několik zájemců z ostatních tříd navštívili Národní technické muzeum.
Mohli obdivovat historické dopravní prostředky, například luxusní vůz Tatra 80 v provedení landaulet s poznávací značkou P-24 284, který používal prezident T. G. Masaryk.

Velmi zajímavá byla i expozice "Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně". Výstava seznamuje návštěvníka s historií i se současností protetiky, ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla a zachycuje jedinečnost výsledků propojení jednotlivých oborů medicíny, vědy a techniky.

Někdo strávil spoustu času u fascinujících hodinových strojů, někomu se nejvíce líbila expozice zaměřená na astronomii. Každý si v muzeu prostě našel, co ho nejvíce zajímalo a muzeum jsme opouštěli bohatší o spoustu poznatků.

Helena Čížková